MERSİN 33 KART PARA YÜKLEME
33 KART BAKİYE YÜKLEME

MERSİN 33 KART PARA DOLUM YÜKLEME

Mevcutta önceden kullandığız Mersin Kent Kart 31 Mart 2022 tarihi itibariyle kullanımdan kaldırılmış, yerine Mersin Belediyesi tarafından Mersin 33 Kart sunulmuştur.  Büyükşehir Belediyesinin belirlemiş olduğu tarihe kadar (31.03.22) eski kent kartını getirene ücretsiz yeni kart temin edileceği duyurulmuştur. Bu tarihin sonunda başvurularda 30 TL kart ücreti belirlenmiştir. Bu yazıda yeni sistem yani Mersin 33 Karta dolum yapmak için bir kaç seçenek bulunmaktadır. İlk olarak Mersin Büyük Şehir Belediyesi'nin Mobil ugulaması üzerinden online bakiye yükleme yöntemini kullanarak dolum yapabilirsiniz. Uygulama üzerinden dolum yapmak için kullanımda yer alan 33 kartınızın arka yüzündeki kart numarasını yazarak bakiye tutarınızı öğrenebilir ve yeni yükleme sağlayabilirsiniz. 

İkinci seçenek olarak, size en yakın Mersin 33 Kart bayiilerine uğrayarak nakit yükleme yapabilirsiniz. (market, bakkal, tekel bayii, kırtasiye genellikle yol güzergahı üzerinde duraklara yakın yerler tercih edilmektedir. )

Mersin 33 Kart Para Yükleme #mersin kart bakiye yukleme #mersin 33 kart para aktarma #33kart tl yukleme #33kart online islemler #mersin 33 kart lira yukleme # mersin 33 kart bakiye sorgulama

MERSİN 33 KART BAKİYE DOLUMU NASIL YAPILIR?

1- Uygulama Üzerinden Kredi Kartı ile Ödeme

Bunun için mevcut yeni kart gerekli olup, 33 kart üzerindeki 14 haneli numara ile işlem yapılabilmektedir. Kredi kartınızla veya sanal kredi kartınızla seçenekler arasından dilediğiniz tutarı belirleyip (en az 5 TL en fazla 100 TL) online ödeme yaparak 33 kart dolum bayiisine gitmeden karta dolum işlemi yapabilirsiniz. 

2- En Yakın 33 Kart Bayii - Nakit Ödeme

Mobil uygulama, online işlemler ve kredi kartı ile uğraşmak istemeyenler için geleneksel yıllardır süregelen kent karta para yükleme seçeneği olan en yakın yetkili kart dolum noktasına uğrayarak yapabilirsiniz. Kartınıza anında yükleme yapılarak kullanabilirsiniz. Bayii dolum tutarı kadar işlem sonunda fiş de verecektir. Bu fişi bakiyenizi otobüs terminaline okutmadan ve mevcut yeni bakiyenizi görmeden atmayınız. Ayrıca otobüsten önce bakiyenizi yine kart uygulaması üzerinden sorgulayabilirsiniz. 

Online işlemlere gitmek için;

https://online.mersin.bel.tr

Mesaj Bırak (Ortalama Cevap Süresi 30 dakika)