ADANA KENTKART AL
ADANA KENT KART ÇIKARMA

Adana Kent Kart Nereden Alınır

Ulaşım araçlarından en yaygın olarak kullanılan belediye otobüsleri, özel halk otobüsleri ve dolmuşlardır. Türkiye'nin hemen hemen bir çok ilinde Kent Kart adı verilen ulaşım kartı kullanılmaktadır. Amaç dolmuş halk otobüsü ve belediye araçlarında yolcuların nakit para kullanmadan üzerinde nakit ve en önemlisi bozuk para taşımadan ulaşımlarını sağlamak ve bunu en hızlı pratik şekilde ticari para alışverişini tamamlamak. Bunun için de şuan günümüzde en çok tercih edilen yazılım teknolojisi ile ulaşım aracında şoförün hemen yanında bulunan terminale Kent Kart'ı okutarak içinde daha önce tanımlanmış satın alınmış krediden düşmek suretiyle alışverişi sağlamak... Bu yazıda Adana'da kent kart nereden alınır? Adana kent kart nereden çıkarılır? Kent kart almak için ne gerekiyor? Kent kart ücreti ne kadar? Bu sorulara yanıt bulacaksınız?

Adana kent kart nereden alınır

ADANA KENT KART NEREDEN ALINIR?

 

ADANA KENT KART SATIŞ YERLERİ

Yaygın olarak toplu ulaşım araçlarından dolmuş otobüs kullanımız varsa, veya arada bir ihtiyaç üzerine kullanım sağlıyorsanız, şuana kadar hiç Kent Kart kullanmamışsanız öncelikle Adana Kent Kart Nereden Alınır? Nereden Çıkarılır? Bu sorunuza cevap verelim. Kent Kartların satıldığı büfelerden satış noktalarından veya belediyenin yetkili satış noktalarından yeni bir Kent Kart temin edebilirsiniz. İlk sefer belirnen ücret verilerek karta sahip olabilir dilediğiniz zaman kent kara bakiye yükleyebilir ve üzerinizde para taşımadan ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli konu, Kent Kartınızın bakiyesini düzenli kotrol etmeyi unutmayın. 

 

ADANA KENT KART MI - ESKİ SİSTEM Mİ?

Herşeyin oldukça hızlı olduğu günümüzde Kent Kart uygulamasının bir anlığına olmadığını yukarda anlattığımız gibi nakit ve bozuk paranın mutlaka yolcunun üzerinde bulundurması gerekliliğini, şöforün eskilerde olduğu gibi yolcudan para alıp bozdurup konsantresini yoldan ayırması ve kim para verdi kim para vermedi, kimin parasını eksik verdiğini bir kaç yolcu aldıktan sonra eksik olan parayı tamamlayıp bekleyen yolcuya vermesini, bekleyen yolcunun inmeden kalan parasını alıp alamayacağı stresini yaşamasını düşündüğünüzde Ulaşım Kartları içinde en çok kullanılan Kent Kart uygulamasının ne kadar pratik olduğu kendi kendine ortaya çıkmaktadır. 

 

Mesaj Bırak (Ortalama Cevap Süresi 30 dakika)


HemenAraGelsin ile bölgende sana en yakın yerleri hizmet verenleri keşfet.

HemenAraGelsinHizmet Mi Veriyorsun? Sen de HemenAraGelsin'de yer al.

Hizmet Ekle

hemenaragelsin