ADANA KENTKART AL
ADANA KENT KART ÇIKARMA

Adana Kent Kart Nereden Alınır

Ulaşım araçlarından en yaygın olarak kullanılan belediye otobüsleri, özel halk otobüsleri ve dolmuşlardır. Türkiye'nin hemen hemen bir çok ilinde Kent Kart adı verilen ulaşım kartı kullanılmaktadır. Amaç dolmuş halk otobüsü ve belediye araçlarında yolcuların nakit para kullanmadan üzerinde nakit ve en önemlisi bozuk para taşımadan ulaşımlarını sağlamak ve bunu en hızlı pratik şekilde ticari para alışverişini tamamlamak. Bunun için de şuan günümüzde en çok tercih edilen yazılım teknolojisi ile ulaşım aracında şoförün hemen yanında bulunan terminale Kent Kart'ı okutarak içinde daha önce tanımlanmış satın alınmış krediden düşmek suretiyle alışverişi sağlamak... Bu yazıda Adana'da kent kart nereden alınır? Adana kent kart nereden çıkarılır? Kent kart almak için ne gerekiyor? Kent kart ücreti ne kadar? Bu sorulara yanıt bulacaksınız?

Adana kent kart nereden alınır

ADANA KENT KART NEREDEN ALINIR?

 

ADANA KENT KART SATIŞ YERLERİ

Yaygın olarak toplu ulaşım araçlarından dolmuş otobüs kullanımız varsa, veya arada bir ihtiyaç üzerine kullanım sağlıyorsanız, şuana kadar hiç Kent Kart kullanmamışsanız öncelikle Adana Kent Kart Nereden Alınır? Nereden Çıkarılır? Bu sorunuza cevap verelim. Kent Kartların satıldığı büfelerden satış noktalarından veya belediyenin yetkili satış noktalarından yeni bir Kent Kart temin edebilirsiniz. İlk sefer belirnen ücret verilerek karta sahip olabilir dilediğiniz zaman kent kara bakiye yükleyebilir ve üzerinizde para taşımadan ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli konu, Kent Kartınızın bakiyesini düzenli kotrol etmeyi unutmayın. 

 

ADANA KENT KART MI - ESKİ SİSTEM Mİ?

Herşeyin oldukça hızlı olduğu günümüzde Kent Kart uygulamasının bir anlığına olmadığını yukarda anlattığımız gibi nakit ve bozuk paranın mutlaka yolcunun üzerinde bulundurması gerekliliğini, şöforün eskilerde olduğu gibi yolcudan para alıp bozdurup konsantresini yoldan ayırması ve kim para verdi kim para vermedi, kimin parasını eksik verdiğini bir kaç yolcu aldıktan sonra eksik olan parayı tamamlayıp bekleyen yolcuya vermesini, bekleyen yolcunun inmeden kalan parasını alıp alamayacağı stresini yaşamasını düşündüğünüzde Ulaşım Kartları içinde en çok kullanılan Kent Kart uygulamasının ne kadar pratik olduğu kendi kendine ortaya çıkmaktadır. 

 

Mesaj Bırak (Ortalama Cevap Süresi 30 dakika)


(12 Soru Cevap Yazıldı)
Hacer Dürüst
2 hafta önce/ 05-2023

Kent kart çıkartmak istiyorum

sudenaz erol
1 ay önce/ 04-2023

adana kozan dolmuş kartı almak istiyorum öğrenciyim

Mehmet Emin Ayazgök
2 ay önce/ 03-2023

Kartım kayboldu ne yapabilirim

ALİ KEVEN
4 ay önce/ 01-2023

Emekli ve 65 yaş üzeriyim kent kart almak istiyorum.

Medine Kaymakçıoğlu
4 ay önce/ 01-2023

Adana öğrenci kent kartım öğrenci basmamaya başladı ne yapmam gerekiyor

Aydın kinal
5 ay önce/ 12-2022

Kent kart almak istiyom acill

Mahmut ACIL
5 ay önce/ 12-2022

Kızıma öğrenci kent kart nereden çıkarta bilirim.

Abdurakhmon Mamatiminov
5 ay önce/ 12-2022

adana kentkart nasil olacam?

Deniz Gültekin
5 ay önce/ 12-2022

Ben kardeşimin öğrenci belgesi ve kimliğiyle onun adına öğrenci kartı çıkartacağım fakat kardeşim okulda o olmadan da ben velisi olarak çıkartabilir miyim

Mustafa özbay
6 ay önce/ 12-2022

Kent kart almak istiyorum

Begum isik
6 ay önce/ 11-2022

Yigenim ilçede olduğu için kent kartı ablam yaptırma için fırsat bulamıyor yigenime kent kartı ben cikarttirabilir miyim?

Ceren Çorat
6 ay önce/ 11-2022

Kızıma kent kart almak istiyorum 11 sınıfa gidiyor

HemenAraGelsin ile bölgende sana en yakın yerleri hizmet verenleri keşfet.

HemenAraGelsinHizmet Mi Veriyorsun? Sen de HemenAraGelsin'de yer al.

Hizmet Ekle

hemenaragelsin