ANAHTARINIZI KAYBETTİYSENİZ

Anahtarımı Kaybettim Ne Yapmalıyım?

Anahtarlar hayatımızın her alanında özelimizi yabancılardan korumaya yarayan bize güven duygusu veren minik küçük aletler. Anahtarın tarihi çok eskilere yani Antik Romalılar dönemine kadar uzanır. Çalışma prensibi doğru anahtar doğru kilit mantığı ile tarihin derinliklerinden gelen buluştur.
Günümüzde evimize işyerimize girerken, arabamızı açmak ve çalıştırmak için (bknz-1) anahtarlarımız son derece büyük öneme sahip ve korumak son derece önemli. Bunun haricinde daire içi oda kapısı, balkon kapısı, çekmece kilidi, dolap kilidi, çelik kasa anahtarından da söz edebiliriz.

EV İŞYERİ ANAHTARINI KAYBETTİM

Kaybetmek sözcüğü birşeyin akıbetinin bilinmemesini açıklamaktadır. Anahtarınızı eğer denize düşürmüşseniz farklı evinizin işyerinizin çevresinde düşürmüşseniz çok farklı sonuçlar doğurabilir.  Akıbetini bilmediğiniz tehlike yaratabilecek durumlarda kaybettiğiniz anahtarınız için evinizin işyerinizin kapı göbeklerini sıfırı ile hemen değiştirmelisiniz.

ARACIMIN ANAHTARINI KAYBETTİM

Aracınızın anahtarını kaybetmişseniz ya yetkili servise / kasko firmanıza durumu bildirebilir, kaskoya anahtar kaybolması dahil edilmişse ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Fakat kaskonuz yoksa yada kaskonuz bunu ücretsiz karşılamayacağını söylerse Türkiyenin heryerinden verdiğimiz onaylı - oda kayıtlı resmi oto anahtar noktalarımızdan güvenle aracınızın anahtarı immobilizerli ise yeniden immo kodu oluşturularak eski anahtarın çalışması engellenir. Bu çok önemli bir konu olup ihmal edilmemesi gerekir. Aksi durumlarda kaybettiğiniz anahtarınız kötü niyetli bir kimsenin eline geçtiğinde aracınızı açıp çalıştırabileceği anlamına gelir. Bu da son derece riskli bir durumdur. Eski anahtarınızın akibetini biliyor ve tehlike yaratmayacağını düşünüyorsanız varsa diğer yedek anahtarı ile immobilizer çipli anahtar kopyalama hizmeti alarak başka hiç bir işlem yaptırmanız gerekmeyecektir. Bknız: (immobilizer çipli anahtar)
Bulunduğunuz il ve ilçede size en yakın oto anahtar hizmetimiz için aşağıdaki form aracılığı ile ihtiyacınızı yazarak destek alabilirsiniz.    

Mesaj Bırak (Ortalama Cevap Süresi 30 dakika)


(1 Kişi Yazdı)
Aziz
3 yıl 3 ay önce/ 07-2018
Fethiyedeyim aracimin anahtarini kaybettim.

HemenAraGelsin ile bölgende sana en yakın yerleri hizmet verenleri keşfet.

HemenAraGelsinHizmet Mi Veriyorsun? Sen de HemenAraGelsin'de yer al.

Hizmet Ekle

Mesaj BırakFiyat Al